📖 What to know about the Magic Mix Protein Shaker
Fantastic customisable sublimation protein shaker. Prints come out amazing, when you care about the quality of your product, these are the shakers to use.




Original price was: $24.95.$16.95Current price is: $16.95.
-32%Magic Mix Protein Shaker Sublimation Blank
2 in stock
Fantastic customisable sublimation protein shaker. Prints come out amazing, when you care about the quality of your product, these are the shakers to use.
| Length: | 9.20 Cm (+/- 5%) |
| Width: | 9.20 Cm (+/- 5%) |
| Height: | 20.50 Cm (+/- 5%) |
| Weight: | 0.37 Kg (+/- 5%) |
| Weight: | 29.40 Cm(+/- 5%) |
| Weight: | 23.10 Cm (+/- 5%) |
| Length: | 22.40 Cm (+/- 5%) |
| Width: | 9.50 Cm (+/- 5%) |
| Height: | 9.50 Cm (+/- 5%) |
| Weight: | 0.42 Kg (+/- 5%) |
Chained Products with this Item:
| Primary | White |
| Secondary | Silver |
| Additional | Black |
| Additional | Stainless Steel |
| Primary | Stainless Steel |
| Substrate Colour | White |
| Substrate Material | Stainless Steel |
| Substrate Finish | Gloss |
| Age Range | Adult |
| Adult Product | No |
| Pressure: | Heat Shrink |
| Temperature Min: | 180°C |
| Temperature Max: | 200°C |
| Time Min: | 360 Seconds |
| Time Max: | 480 Seconds |
| Pressure: | Heat Shrink |
| Weight | 0.419 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22.4 × 9.5 × 9.5 cm |
No current videos are available for this product.
Subscribe to be notified of new videos as they are released.
While the upmost care is taken with handling items, we do not cover the odd minor blemish which will be covered with a darker print. Please visit the link below in regards to returns or exchanges.
To find out more about the warranty/returns policy for this item Click Here.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.