📖 What to know about the Keyring Double Sided License Plate Pack of 12
Create a personalised license plate keyring with this great sublimation blank.
Useful Links
Click here to find out more about Sublimation for Beginners




Original price was: $39.50.$34.95Current price is: $34.95.
-12%Create a personalised license plate keyring with this great sublimation blank.
Click here to find out more about Sublimation for Beginners
| Length: | 13.10 Cm (+/- 5%) |
| Width: | 3.50 Cm (+/- 5%) |
| Height: | 0.30 Cm (+/- 5%) |
| Weight: | 0.02 Kg (+/- 5%) |
| Length: | 0.01 Cm (+/- 5%) |
| Width: | 0.01 Cm (+/- 5%) |
| Height: | 0.01 Cm (+/- 5%) |
| Weight: | 0.01 Kg (+/- 5%) |
Chained Products with this Item:
| Primary | Silver |
| Secondary | White |
| Additional | Black |
| Additional | Metal |
| Primary | Metal |
| Substrate Colour | White |
| Substrate Material | Aluminium |
| Substrate Finish | Gloss |
| Age Range | Adult |
| Adult Product | No |
| Temperature Min: | 180°C |
| Temperature Max: | 200°C |
| Time Min: | 60 Seconds |
| Time Max: | 80 Seconds |
| Pressure: | High |
(Tip: Different presses vary—start at 190°C for 70 seconds and adjust if needed.)
| Weight | 0.0001 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.0001 × 0.0001 × 0.0001 cm |
No current videos are available for this product.
Subscribe to be notified of new videos as they are released.
While the upmost care is taken with handling items, we do not cover the odd minor blemish which will be covered with a darker print. Please visit the link below in regards to returns or exchanges.
To find out more about the warranty/returns policy for this item Click Here.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.