📖 What to know about the Licence Plate Pack of 50
Fantastic customisable Aluminium License Plate. Prints come out amazing, great to hang on your custom number plates on the wall. Great for Bars and Garages.




Original price was: $247.50.$225.00Current price is: $225.00.
-9%https://printgeek.com.au/product/aluminium-license-plate-sublimation-blank-license-plate-aluminium-australia-nsw-qld-nsw-act-tas-wa-vic-sa-nt/
Fantastic customisable Aluminium License Plate. Prints come out amazing, great to hang on your custom number plates on the wall. Great for Bars and Garages.
| Length: | 29.50 Cm (+/- 5%) |
| Width: | 14.50 Cm (+/- 5%) |
| Height: | 0.10 Cm (+/- 5%) |
| Weight: | 0.12 Kg (+/- 5%) |
| Length: | 0.01 Cm (+/- 5%) |
| Width: | 0.01 Cm (+/- 5%) |
| Height: | 0.01 Cm (+/- 5%) |
| Weight: | 0.01 Kg (+/- 5%) |
Chained Products with this Item:
| Primary | White |
| Secondary | Silver |
| Additional | Aluminium |
| Primary | Aluminium |
| Substrate Colour | White |
| Substrate Material | Aluminium |
| Substrate Finish | Gloss |
| Adult Product | No |
| Temperature Min: | 180°C |
| Temperature Max: | 200°C |
| Time Min: | 60 Seconds |
| Time Max: | 80 Seconds |
| Pressure: | High |
(Tip: Different presses vary—start at 190°C for 70 seconds and adjust if needed.)
| Weight | 0.0001 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.0001 × 0.0001 × 0.0001 cm |
No current videos are available for this product.
Subscribe to be notified of new videos as they are released.
While the upmost care is taken with handling items, we do not cover the odd minor blemish which will be covered with a darker print. Please visit the link below in regards to returns or exchanges.
To find out more about the warranty/returns policy for this item Click Here.
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.